Homepage  / Filme la TV azi

Bayern Munchen – Manchester United

Bayern Munchen - Manchester United

de Redactia Tvmania

[caption id="attachment_9767" align="alignleft" width="300" caption="Wayne Rooney ştie că deşi Bayern nu mai e aceeaşi echipă de temut ca acum 11 ani, meciul este unul dintre capetele de afiş ale sferturilor de finală din Liga Campionilor."][/caption]

Partida e o reeditare a celebrei finale din 1999, de pe Nou Camp, în care „Diavolii” englezi s-au impus cu 2-1 după un final de infarct în care au marcat ambele goluri în minutele de prelungire.

Învingătoarea dublei manşe dintre nemţi şi englezi, a cărei prime partide se dispută pe Allianz Arena din Munchen, va da piept în semifinale cu câştigătoarea afacerii franţuzeşti dintre Olympique Lyon şi Bordeaux.

Manchester a mai întâlnit-o pe Bayern, în acest sezon, în turneul amical Audi Cup. Cele două echipe au încheiat primele 90 de minute la egalitate, 0-0, însă bavarezii s-au impus după executarea loviturilor de la 11 m, cu 7-6.