Homepage  / Televiziune

Cine a câștigat prima imunitate de la „America Express”, 16 ianuarie 2023. De ce nu s-a bucurat de premiu echipa care a ajuns pe primul loc

de Roxana Mirea,

Concurenții de la „America Express” au avut de străbătut un traseu dificil în lupta pentru prima imunitate din acest sezon. Cele nouă echipe au dat tot cei mai bun pentru a se bucura, în final, de cazare, bani, mâncare, transport și vacanță. Iată cine a câștigat prima imunitate de la „America Express”, aseară, 16 ianuarie 2023.

Cine a câștigat prima imunitate de la „America Express”, 16 ianuarie 2023

În cea de-a doua ediție a emisiunii „America Express”, care a fost difuzată aseară, 16 ianuarie 2023, concurenții s-au luptat pentru prima imunitate din acest sezon. La finalul cursei, doar doi concurenți s-au bucurat de cazare, bani, mâncare, transport și vacanță.

Și a mai trecut o zi, bravo vouă. Sunteți întregi, aș spune chiar că arătați bine. Și cel mai important este că ați ajuns toți aici, la mine. S-au întâmplat mai multe lucruri mai bune sau mai puțin bune, au fost probe mai grele sau mai ușoare”, a spus Irina Fodor înainte de a anunța echipa cu imunitate, scrie a1.ro.

Având în vedere că au câștigat amuleta din prima ediție, Cătălin Scărlătescu și Doina Teodoru au fost puși să aleagă dacă vor să folosească Jokerul care sună cam așa: „poți scădea 30 de minute din ora la care ajungi în punctul de acordare a imunității”. Desigur, Irina Fodor le-a spus că nu pot să știe pe ce loc au ajuns.

Hai să îl folosim azi”, a spus Cătălin Scărlătescu.

Cu aceste cuvinte fiind spuse, Cătălin Scărlătescu și iubita lui, Doina Teodoru, au câștigat prima imunitate de la „America Express”.

VEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 8

„Bordea și Cortea ar fi câștigat imunitatea”

Apoi, Irina Fodor le-a spus concurenților că Nelu Cortea și Cătălin Bordea ar fi câștigat imunitatea dacă Doina Teodoru și Cătălin Scărlătescu nu și-ar fi folosit Joker-ul.

Am să vă spun ceva. Dacă Doinița și Cătălin nu și-ar fi folosit Joker-ul, Bordea și Cortea ar fi câștigat imunitatea”, a spus Irina Fodor.

Dacă Dumnezeu a dat vreodată un pumn în stomac, eu l-am luat”, a spus Cătălin Bordea.

VEZI  GALERIA FOTOPOZA  5 / 8

Ovidiu Buta și Joaquin Bonilla au ajuns pe locul 3 la Irina Fodor, în timp ce Melinda și Puya au fost pe locul 4. Andreea Antonescu și Andreea Bălan s-au calificat pe locul 5, iar Diana Bulimar și Larisa Iordache au obținut locul 6. Pe locul 7 au fost Bruja și Pufeh, pe locul 8 au ajuns frații Gavril, iar pe ultimul loc s-au clasat Bie Adam și mama ei, Mihaela Adam.

Sursa Foto: Instagram, Antena 1