Homepage  / Recomandări

La ce oră este finala probei de 100 de metri liber, la Campionatul Mondial Fukuoka 2023! David Popovici s-a calificat cu al 5-lea timp

9

de Redactia Tvmania

David Popovici s-a calificat, miercuri, 26 iulie, în finala probei de 100 m liber, la Campionatele Mondiale de natație, de la Fukuoka (Japonia). Cursa va fi difuzată și pe micile noastre ecrane. Iată cine transmite la TV finala probei de 100 de metri.

UPDATE: David Popovici s-a clasat pe locul şase în finala probei de 100 m liber, joi, în cadrul Campionatelor Mondiale 2023 de Nataţie de la Fukuoka (Japonia).

Știrea inițială:

Popovici a fost repartizat în semifinala 1, unde a concurat pe culoarul 3. Sportivul a terminat pe locul 2, cu 47.66, la 4 sutimi în spatele maghiarului Nandor Nemeth. Ulterior, din cea de-a doua semifinală, alți trei înotători au obținut timpi mai buni decât David Popovici. Este vorba de Matthew Richards (47.47), Kyle Chalmers (47.52), Zhanle Pan (47.61) și Nandor Nemeth (47.62), anunță digisport.ro.

Finala probei de 100 de metri liber la Campionatele Mondiale de la Fukuoka este astăzi (joi, 27 iulie), de la ora 14.21, transmisă pe Antena 1.

Sportivul legitimat la CS Dinamo intră în finală cu al 5-lea timp.

David PopoviciIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 9

David Popovici este campion mondial şi deţinător al recordului mondial la 100 m liber: 46.86.

Anul trecut, David Popovici și-a adăugat în palmares medaliile de aur la Campionatele Mondiale de la Budapesta, dar şi la Campionatele Europene de la Roma, în probele de 100 m şi 200 m liber.

Sursa foto: Hepta