Homepage  / Știri

Simona Halep e în sferturi la Sydney. Meciul va fi transmis în direct la Digi Sport 2

de Redactia Tvmania

Victorie mare pentru Simona Halep, la primul său meci din 2016! După un prim set bun la Sydney sportiva noastră a fost la un pas să declare abandon, din cauza unor probleme medicale. Simona a dovedit încă o dată că este o mare campioană şi, în meciul trimis în direct la Digi Sport 2, constănţeanca a trecut cu 6-4, 2-6, 6-1 de franţuzoaica Caroline Garcia, după un ultim set perfect.

311058-simona-halep-fist-pump

După maratonul din primul meci ocupanta numărului 2 mondial din clasamentul WTA o întâlneşte, mâine dimineaţă, pe Karolina Pliskova. Cehoaica este în mare formă, şi a reuşit să le elimine pe Ana Ivanovic şi Anastasia Pavlyuchenkova. Simona Halep, favorita numărul 1 a turneului, este pregătită să lupte pentru un loc în semifinale la Sydney. Partida va fi în direct la Digi Sport 2 miercuri dimineaţă, nu înainte de ora 07.00.